Rybnickie Dni Kariery to popularne wydarzenie edukacyjne, które odbywa się cyklicznie w Rybniku. Prezentujemy plan wydarzeń i najciekawsze działania zaplanowane podczas edycji 2021. 

Rybnickie Dni Kariery 2021 

W dniach od 18 do 22 października 2021 roku odbyły się Rybnickie Dni Kariery. Wydarzenie zostało zorganizowane kolejny raz – była to już 13. edycja. Odbyło się ono pod hasłem „Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność”. 

Rybnickie Dni Kariery zostały zorganizowane pod patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery, w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, pod patronatem Ministerstwa Edukacji i Nauki.

Doradcy Rybnickiej Platformy Poradnictwa Zawodowego przygotowali w ramach Rybnickich Dni Kariery ciekawy i bogaty program dla wielu grup odbiorców. Kluczowe były konkurs „Kuźnia talentów: Mam talent, mam pracę” dla gimnazjalistów i uczniów siódmych klas szkoły podstawowej, „Olimpiada z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową” dla uczniów szkół średnich, konferencja i panel dyskusyjny dla nauczycieli i pedagogów. Obok tych wydarzeń były też warsztaty, konsultacje, zajęcia zawodoznawcze, konsultacje ze specjalistami. 

Kalendarz wydarzeń XIII Rybnickich Dni Kariery (18-22.10.2021)

Poszczególne wydarzenia zostały adresowane do różnych grup – m.in. uczniów, osób bezrobotnych, nauczycieli, doradców szkolnych i pedagogów czy rodziców. Wśród warsztatów zorganizowano m.in. następujące prelekcje – warsztaty dla uczniów „Kreatywność jako kompetencja zawodowa”, „Kompetencje i kreatywność przepustką do sukcesu zawodowego”, „Nie wszystko, co się opłaca, warto i nie wszystko, co warto, się opłaca!” czy też „Kompetencje na czasie – doradca zawodowy online” i warsztaty „Jak zdobędę 3K (Kariera, Kompetencje, Kreatywność) – nie będę bez pracy”.

Dodatkowo zorganizowano wirtualne wizyty i konsultacje, spotkania z profesjonalistami, testy kompetencji, konkurs oraz „V Olimpiadę z Wiedzy o Planowaniu i Zarządzaniu Karierą Zawodową” dla uczniów szkół średnich oraz realizację filmów zawodoznawczych szkół zrzeszonych w ramach RPPZ. 

READ  Stopa bezrobocia w Rybniku

Uczniowie mogli też „przymierzać” różne zawody w ramach „Przymierzalni zawodów”, by sprawdzić, czy to wybór dobry dla nich. Spotkania online wspierane były wieloma narzędziami i metodami doradczymi (jak m.in. testy diagnostyczne, kwestionariusze do samooceny, interaktywne quizy czy czaty), a także cyfrowymi materiałami informacyjnymi. Wymienione wydarzenia to jedynie wybrane działania, które wypełniły program XIII Rybnickich Dni Kariery.

f: 089photoshootings / pixabay

doradztwo zawodowe Previous post Aktywna Rybnicka Platforma Poradnictwa Zawodowego
Wielka Brytania, Londyn z lotu ptaka Next post Transport do UK w 2023 roku