Drukarki to urządzenia, bez których trudno obejść się w codziennym życiu. Na rynku jest kilka rodzajów sprzętów służących do drukowania dokumentów. Najpopularniejsze są drukarki laserowe i atramentowe. Odpowiedni wybór sprzętu zależy od jego przeznaczenia. Praca drukarek wymaga używania materiałów eksploatacyjnych, do których zaliczamy tusze i tonery.

Rola tonerów i tuszy w drukarkach

Tusze używane są w drukarkach atramentowych, a tonery w drukarkach laserowych, kserokopiarkach i urządzeniach wielofunkcyjnych. Umożliwiają uzyskanie wydruków monochromatycznych i kolorowych w zależności od użytego wkładu. Toner to proszek, który znajduje się wewnątrz specjalnej kasety umieszczonej w drukarce laserowej. Tusze znajdują się w specjalnych pojemnikach tzw. kartridżach. Rolą tuszu w drukarce atramentowej jest mechaniczne rozprowadzanie przez głowicę lub bąbelki gazu podczas podgrzewania atramentu. Toner w drukarce laserowej umieszczony jest wewnątrz światłoczułego bębna w drukarce. Materiały eksploatacyjne używane w poszczególnych rodzajach drukarek posiadają różną wydajność, określoną przez producenta. Jest to szacunkowa ilość stron, jakie jest w stanie wydrukować sprzęt na jednym tuszu lub tonerze. Wyższa wydajność oznacza mniejsze koszty na jedną stronę.

Zalety i wady drukarek laserowych i atramentowych

Działanie drukarek laserowych opiera się na wykorzystaniu technologii laserowej. W pamięci urządzenia tworzy się obraz całej strony przeznaczonej do wydruku, a następnie zostaje naświetlony laserem światłoczuły wałek. Utrwalenie nadruku następuje poprzez wtopienie tonera przez wałek termiczny. Największą zaletą drukarki laserowej jest cicha i szybka praca oraz duża szybkość wydruku i jego wysoka jakość. Do wad drukarek laserowych można zaliczyć ich wysoka cenę, uzależnioną ostatecznie od wybranego modelu.

Drukarki atramentowe wykorzystują do wydruku tusz, który jest rozprowadzany mechanicznie przez głowicę lub bąbelki gazu, które powstają podczas podgrzewania atramentu. Są popularne z powodu niskiej ceny. Niestety mają też wady. Do istotnych należy wolniejszy wydruk, mniejsza trwałość wydruku, a także zasychanie tuszu w kartridżu przy niezbyt częstym używaniu sprzętu. Koszty naprawy uszkodzonej drukarki często przewyższają cenę zakupu nowego egzemplarza. Użytkowanie drukarek atramentowych, może być drogie ze względu na relatywnie wysoki koszt tuszu. Osoby, które chcą zaoszczędzić mogą zdecydować się na wysokiej jakości zamienniki oryginalnych materiałów eksploatacyjnych.

READ  Podsumowanie Konferencji „ŁĄCZY NAS PRZEDSIĘBIORCZOŚĆ”

Porównanie drukarek laserowych i atramentowych

Pod względem ekonomicznym zakup drukarek laserowych jest bardziej opłacalny niż drukarek atramentowych, gdyż są wydajniejsze i szybsze. Uzyskane wydruki są też trwalsze. Choć zakup drukarek atramentowych wiąże się z niższym wydatkiem, to w efekcie wyższe koszty zakupu tuszy w stosunku do tonerów, przemawiają na korzyść drukarek laserowych. Ostateczny wybór zależy oczywiście od potrzeb i preferencji klienta. Z reguły urządzenia laserowe wykorzystywane są do codziennych wydruków dużej liczby dokumentów i zdjęć. Z wymienionych przyczyn drukarki laserowe są chętnie kupowane na potrzeby biur, ale również na użytek domowy w przypadku konieczności wydruku wysokiej jakości dokumentów czy grafik.

Gdzie kupić materiały eksploatacyjne do drukarki?

Przy wyborze drukarki trzeba wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Do najistotniejszych należą szybkość i jakość wydruku, koszt pojedynczego wydruku, poziom głośności drukarki, rozmiary urządzenia, ale też możliwość dwustronnego drukowania. Warto również porównać ceny poszczególnych materiałów eksploatacyjnych i wybrać adekwatny do naszych potrzeb. Jednym ze sklepów z bogatą ofertę tonerów i tuszy w atrakcyjnych cenach jest tanie-tonery.eu.

Na stronie internetowej można znaleźć oryginalne, jak i wysokiej jakości zamienniki pochodzące od renomowanych producentów. Są kompatybilne z najpopularniejszymi drukarkami laserowymi i atramentowymi. Dostępne materiały eksploatacyjne posiadają niezbędne atesty i licencje. Charakteryzują się wysoka wydajnością, zapewniają bezawaryjną pracę drukarki, a ich zamienniki nie odbiegają znacznie od egzemplarzy oryginalnych.

Sklep w swojej ofercie posiada materiały eksploatacyjne renomowanych marek, takich jak Brother, HP czy Samsung. Z pełną ofertą sklepu można się zapoznać wchodząc na stronę internetową: https://www.tanie-tonery.eu/ lub odwiedzając sklep stacjonarny we Wrocławiu, przy ul. Bystrzyckiej 69C. Podczas wizyty w sklepie można skorzystać z profesjonalnej porady specjalistów w zakresie wyboru odpowiedniego dla naszych potrzeb produktu.

 

 

 

 

 

okno z roletami zewnętrznymi Previous post Zalety rolet zewnętrznych – komfort i bezpieczeństwo